2024. október 26. szombat - Dömötör napja van - holnap Szabina napja lesz.

Gyulay Endre puspok 2004 iskolankbanPuspok CIMERE es jelmondata iskolankban

2024. augusztus 12-én, a szegedi dómban helyezték örök nyugalomra Gyulay Endre nyugalmazott szeged-csanádi megyéspüspök földi maradványait. Mi, a Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda közössége hálával, őszinte tisztelettel, szeretettel emlékezünk püspök atyára, hiszen békéscsabai iskolánkat, a gerendási óvodánkat a ’90-es évek elején az elsők között indította újra. Köszönjük, hogy bízott bennünk, hogy tanításával, példamutatásával, szeretetteljes szigorával irányt mutatott számunkra. Sok emlék, apró gesztusok, nagy tettek jutnak ilyenkor eszünkbe, melyeket megőrizve szeretnénk továbbadni a következő generációknak is.
Életre szóló esemény volt 2004-ben az új épület átadásának ünnepsége, amikor több százan velünk örültek és ünnepeltek. Gyulay Endre püspök atya áldotta meg nem csupán az épületet, a benne lévő kápolnát, hanem az ott tanulókat, dolgozókat és családjainkat is. Áldása, imája, figyelme nyugdíjba vonulása után is kísérte tevékenységünket. Címere és püspöki jelmondata: „Föltámadott…ne féljetek” a kápolna ajtónkat díszítve emlékeztet örökérvényű tanítására, értékrendjére, útmutatására. Imájával, közbenjárásával kérjük, hogy az égi hazában is kísérjen minket.
A föltámadás hitében búcsúzunk Gyulay Endre püspök atyától!
A Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda régi, jelenlegi és jövőbeni diákjai, pedagógusai, dolgozói és szülői közössége.