2024. október 26. szombat - Dömötör napja van - holnap Szabina napja lesz.

2024. október 5-én Hűvösvölgy - Gercse – Pesthidegkút zarándoklaton vettek részt iskolai családok, pedagógusok, iskolai dolgozók és volt diákjaink, közel negyvenen. A nap a Zarándoktábor tematikáját követte; gazdag program várt a gyerekekre és a felnőttekre egyaránt. A lelkivezetés is korcsoportonként lett megtervezve. A vonatúton reggeli tornáztunk, ismerkedtünk, énekeltünk, játszottunk. A 15 km-es gyaloglás alatt a kereszten hordoztuk imáinkat, sokat beszélgettünk, szabadtéri szentmisén vettünk részt, mesét hallhattunk a famanóról és az őt készítő Mesterről. Az út különleges része a Csend szakasz volt, melyben Istent megszólítva, Őrá figyelve mélyülhettünk el  -elmélkedést segítő imakártyák használatával. A nap végén egy zarándok szokást felelevenítve, a résztvevők zarándokkeresztségben részesültek a vezetők által.
Hálát adunk Mennyei Atyánknak a nap kegyelmeiért és a lelki gyümölcsökért!

Szász Krisztina zarándoklatvezető

Rövid képes/videós beszámoló megnézhető ITT.