2022. december 6. kedd - Miklós napja van - holnap Ambrus napja lesz.

Interreg hirdetes ROHU OPT

SAVIO Tehetsegpont

hatartalanul logo 300px

okoiskola logo

SAVIO HIRDETES 300x300px Ado 1sz ROL

SAVIO HIRDETES 300x200px 112 es europai segelyhivo ROLKirándulás Romániában
2022. november 11.

November 11-én az ötödikes németes csoporttal látogatást tettünk Romániában, az Arad melletti Szentanna német nyelvű általános iskolában tapasztalatcsere céljából. Év elején ők látogattak meg minket, most pedig mi töltöttünk náluk egy eseménydús napot. A gyerekek délelőtt az ottani tanulók német óráin vettek részt, ami nagy élmény volt számukra. A helyi gyerekek csak románul és németül beszéltek, így a mi tanulóink próbára tehették német nyelvtudásukat. A kézműves foglalkozáson pedig mindenki készített egy lámpást Márton nap alkalmából. Ezt követően megnéztünk a templomban egy másik németes csoport által összeállított kis színdarabot, ami szintén a Márton naphoz kapcsolódott. Közösen énekeltünk és imádkoztunk német nyelven. Ebéd után vendéglátóink szervezésében tettünk egy sétát Arad városában, megnéztük a város nevezetesebb épületeit. Körülövezettek bennünket a Minorita templomban, ahol a Minorita atya ismertette a templom történetét és megáldotta kis csoportunkat. A nap levezetéseként még arra is volt idő, hogy a gyerekek játszanak egy kicsit a Maros melletti parkban. Egy nagyon jól megszervezett, programdús napot töltöttünk Romániában, tele élményekkel és tapasztalatokkal tértünk haza.

Kirandulas Romaniaban 2022 11 11