2024. április 27. szombat - Zita napja van - holnap Valéria napja lesz.

Kirándulás Romániában
2022. november 11.

November 11-én az ötödikes németes csoporttal látogatást tettünk Romániában, az Arad melletti Szentanna német nyelvű általános iskolában tapasztalatcsere céljából. Év elején ők látogattak meg minket, most pedig mi töltöttünk náluk egy eseménydús napot. A gyerekek délelőtt az ottani tanulók német óráin vettek részt, ami nagy élmény volt számukra. A helyi gyerekek csak románul és németül beszéltek, így a mi tanulóink próbára tehették német nyelvtudásukat. A kézműves foglalkozáson pedig mindenki készített egy lámpást Márton nap alkalmából. Ezt követően megnéztünk a templomban egy másik németes csoport által összeállított kis színdarabot, ami szintén a Márton naphoz kapcsolódott. Közösen énekeltünk és imádkoztunk német nyelven. Ebéd után vendéglátóink szervezésében tettünk egy sétát Arad városában, megnéztük a város nevezetesebb épületeit. Körülövezettek bennünket a Minorita templomban, ahol a Minorita atya ismertette a templom történetét és megáldotta kis csoportunkat. A nap levezetéseként még arra is volt idő, hogy a gyerekek játszanak egy kicsit a Maros melletti parkban. Egy nagyon jól megszervezett, programdús napot töltöttünk Romániában, tele élményekkel és tapasztalatokkal tértünk haza.

Kirandulas Romaniaban 2022 11 11