2024. április 25. csütörtök - Márk napja van - holnap Ervin napja lesz.

Almok almodoi 20 kiállítas 20221213 11

Több képért kattints a képre vagy IDE!

2022. december 12-én az 5. osztály tanulmányi kiránduláson vett részt Budapesten, az Álmok álmodói 20 kiállításon. Mintegy hatszáz magyar tudós, felfedező és egyéb géniusz munkásságát, találmányait tekintettük interaktív módon, 6000 négyzetméteren.
A témák között szerepelt a mobilitás, ahol egy különleges autószalonban, műhelyben és dizájnstúdióban láthattunk magyar újításokat, emellett a vasúthálózat fejlődése is megelevenedett. Az orvoslást és élettudományokat bemutató térben a múlt vívmányai mellett napjaink eredményei is helyet kaptak a járványtörténettől a nanotechnológiáig. A kiállítótérben az infokommunikáció, valamint az ipar- és energiaszektor leleményei is bemutatkoztak: Jedlik Ányos villanydelejes forgonyától az Eötvös-ingán és Bláthy Ottó villanyóráján keresztül az atomenergia hasznosítását lehetővé tevő eredményekig. A mezőgazdaság témája köré épített látványos részben többek között a precíziós gazdálkodásról és a vertikális farmokról tudhattunk meg többet. A tárlat egyik legizgalmasabb részének a tér tudománya nevet viselő kiállításrész ígérkezett. A matematika, a repüléstudomány, az űrkutatás kiemelkedő magyar hozzájárulásainak megismerését VR és dómvetítés tette emlékezetessé.
A kiállítás magával ragadott minket. Rájöttünk, hogy az itt bemutatott találmányok nélkül könnyen középkori viszonyok között találnánk magunkat.

Ancsinné Francziszky Klára
osztályfőnök