2024. február 25. vasárnap - Mátyás napja van - holnap Géza napja lesz.

Interreg hirdetes ROHU OPT

SAVIO Tehetsegpont

BANNER Hatartalanul Bethlen Gabor Alapk Megvalosult

okoiskola logo

SAVIO HIRDETES 300x300px Ado 1sz ROL

SAVIO HIRDETES 300x200px 112 es europai segelyhivo ROLA magyar kultura napja 2023 01

A magyar kultúra napját 1989 óta minden évben január 22-én ünnepeljük annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 200 éve, 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag részeként, és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.
Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.
Iskolánkban az idén is megemlékeztünk a jeles napról. A megemlékező műsort Molnár Abigél, Vasas Attila és Vida Milán, 7. osztályos tanulók tolmácsolásában hallhattuk.

Ancsinné Francziszky Klára
magyar nyelv és irodalom szakos tanár