2024. július 14. vasárnap - Őrs, Stella napja van - holnap Henrik, Roland napja lesz.

Interreg hirdetes ROHU OPT

SAVIO Tehetsegpont

BANNER Hatartalanul Bethlen Gabor Alapk Megvalosult

okoiskola logo

SAVIO HIRDETES 300x300px Ado 1sz ROL

SAVIO HIRDETES 300x200px 112 es europai segelyhivo ROLKirandulas Romaniaba 20230703 000

GALÉRIA

Június 29-én iskolánk néhány tanulója és pedagógusa Romániában, az Arad melletti Szentanna német nyelvű általános iskolájában és Aradon tett látogatást. Már több alkalommal jártunk itt és vendéglátóink ismét kitettek magukért. Megnéztük az általános iskolát és óvodát, meséltek az oktatási rendszerükről, ami rengeteg dologban eltér a nálunk megszokottól. Miután egy vadászcsárdában megebédeltünk, elvittek minket Aradra, megnéztük az UTA futball stadiont, amit 1945-ben a textiliparos Neumann báró alapított. Vendéglátóink megszervezték nekünk, hogy bemehessünk az aradi Városházára, ahol magyar nyelvű idegenvezetéssel néztük meg a gyönyörű épületet. Majd elsétáltunk a Megbékélés Parkba és ott körbejártuk a Szabadság szobrot. Ezt követően a Minorita templomot csodáltuk meg, ahol elmondtunk közösen egy imát. A napot egy közös fagyizással zártuk. Ismét egy jól megszervezett, programdús napot töltöttünk Romániában, tele élményekkel és tapasztalatokkal tértünk haza.