2024. április 16. kedd - Csongor napja van - holnap Rudolf napja lesz.

KOLBOLONDOK LOGO WEBKOLBABAK LOGO WEBKedves Kolbászrajongók!

Ha kilátogattok 28-án, pénteken a Kolbászfesztivára,
látogassátok meg a diák kolbászgyúró versenyen induló 2 csapatunkat és szurkoljatok nekik!!
A Kolbolondokat és a Kolbabák csapatát a színpad előtti első sorban találjátok.

HAJRÁ SAVIO!!!

2016 október

A ZENE VILÁGNAPJA
Iskolánkban 2016. szeptember 29-én, csütörtökön a Szent Antal Kórusnak az egyházi év jeles időszakainak kórusműveiből összeállított felejthetetlen ünnepi műsorát hallgathattuk meg.

MEGEMLÉKEZÉS
2016. október 6-án, csütörtökön reggel megemlékezünk az aradi vértanúkról. Ezen a napon lesz a diákközgyűlés is.

SZÜRETI MULATSÁG
2016. október 7-én délután lovaskocsikázással, népi és kézműves játékokkal vár benneteket Éva néni, Gyuri bácsi és a nyolcadikosok.
A belépő fejenként 1 kg szőlő, amiből mustot préselünk majd, ez zsíros kenyérrel igazán finom!

DON BOSCO NAP
2016. október 10-én hétfőn lesz az első tanítás nélküli munkanapunk. Intézményünk minden pedagógusát lelki és szakmai programmal várjuk.

A PÉNZÜGYI TUDATOSSÁG DÉLUTÁNJA
2016. október 11-én, kedden délután pénzügyes játékokkal, előadásokkal várjuk a kicsiket és a nagyokat.

CSIBEAVATÓ
A diákönkormányzat 2016. október 14-én, pénteken délután vidám, játékos csibeavatóra várja az elsősöket.

ÁTHELYEZETT MUNKANAP
2016. október 15-én, szombaton hétfői órarend szerint tanítunk. Október 31-ét dolgozzuk le.

PAPÍRGYŰJTÉS
A diákönkormányzat 2016. október 21-én, pénteken 14-18 óráig papírgyűjtést szervez az iskola udvarán. Lehet hozni összekötözött újságokat, kartont, irodai hulladék papírt.
A hozott papír tömege az osztályok közötti és egyéni versenybe is beszámít.
Ezen a napon tartjuk az újrahasznosítás délutánját. Erika néni és Kriszti néni kézműves foglalkozást tervez a napköziseknek. Üres, tiszta PET palackot, és már nem használt CD vagy DVD lemezeket lehet hozni a munkához.
16-18 óráig Icu néni a papír útjáról, újrahasznosításáról és feldolgozásáról szóló bemutatóval, továbbá totóval, valamint meleg teával vár benneteket a klubban (régi német terem).

IMA A BÉKÉÉRT
Iskolánk idén is csatlakozik az „Egymillió gyermek imádkozik a békéért” kezdeményezéshez. Talán még sosem volt akkora aktualitása a Caracasban 2005-ben megálmodott mozgalomnak, mint most, amikor a világ számos pontján dúló háborúk miatt milliók válnak földönfutóvá, köztük nagyon sok gyermek.
2016. október 18-án 9 órakor az aulában mi is imádkozunk a békéért.

MEGEMLÉKEZÉS 1956-RÓL
Az iskola aulájában 2016. november 4-ig tekinthető meg az 1956-os eseményekre emlékező kiállítás, amelynek ünnepélyes megnyitója október 12-én délelőtt volt.

KERÉKPÁROS BEMUTATÓ
2016. október 28-án, pénteken 13.30-tól Kriszti néni és az iskolarendőr várja a gyerekeket és a szülőket az udvaron. Lesz totó és KRESZ pálya, ahol gyakorolni lehet a helyes közlekedés szabályait. A kerékpárok helyes felszereltségét is lehet, sőt ajánlott is :) ellenőriztetni!
Eső esetén a program egy későbbi időpontban lesz megtartva.

ŐSZI SZÜNET
Az őszi szünet 2016. november 2-4-ig tart.
A szünet előtti utolsó tanítási nap 2016. október 28. péntek.
A szünet utáni első tanítási nap 2016. november 7. hétfő.
Tartalmas, vidám kikapcsolódást, jó pihenést kívánunk mindenkinek!