2024. május 8. szerda - Mihály napja van - holnap Gergely napja lesz.

Ofoldeaki zarandoklat 20230524 00

Május 20-án Óföldeákon voltunk iskolánk tanulóival. Mi is csatlakoztunk ahhoz a zarándoklathoz, amit 6 éve szervezett meg Serfőző Levente atya.
Gyönyörű időnk volt! Az iskolai kisbusszal indultunk és Földeákon találkoztunk a többi zarándokkal. Innen gyalogosan mentünk az óföldeáki 14. századi műemléktemplomhoz. Valamikor erődtemplom volt, ma a körülötte lévő árok és a kunhalomra épített, fallal körülvett épület mutatja a régmúlt emlékét. A gyaloglás nem volt megterhelő, mert lassú tempóban haladtunk. Közben imát mondtunk és énekeltünk. Jókedvűen, mosolyogva, kicsit fáradtan érkeztünk meg.
Először mindenki bement a templomba. Nagyon szépen felújított, a szentélyben faragott szárnyasoltárral. Itt rövid ima volt, majd kimentünk a szabadba, a templom előtti hatalmas füves területre. A helyszínen a gyerekeket kézműves és ügyességi foglalkozások várták. Volt jótékonysági zsíroskenyér vásárlás és büfé is, ahol üdítőt, kávét árultak. Lehetett vásárolni kegytárgyakat, hűtőmágnest, könyveket és egyebeket. Mindenki letelepedett a saját plédjére vagy padokra. Ott fogyasztottuk el az általunk hozott szendvicseket. Mindenki eltöltötte az időt játékkal, beszélgetéssel, imával, énekléssel. A Jelenlét nevű zenekar szolgáltatta a zenét és a jó hangulatot.
A program szentmisével zárult, ami 15.30-kor kezdődött. A misén Kardos Mihály atya mondta a szentbeszédet. Nagyon megható volt és szívhez szóló. A mise végén egy közös fénykép is készült az összes résztvevővel. Ezután összepakoltunk és lélekben, élményekben feltöltődve utaztunk haza.

Gy. Erika néni