2024. április 28. vasárnap - Valéria napja van - holnap Péter napja lesz.

Kirandulas Romaniaba 20230703 000

Június 29-én iskolánk néhány tanulója és pedagógusa Romániában, az Arad melletti Szentanna német nyelvű általános iskolájában és Aradon tett látogatást. Már több alkalommal jártunk itt és vendéglátóink ismét kitettek magukért. Megnéztük az általános iskolát és óvodát, meséltek az oktatási rendszerükről, ami rengeteg dologban eltér a nálunk megszokottól. Miután egy vadászcsárdában megebédeltünk, elvittek minket Aradra, megnéztük az UTA futball stadiont, amit 1945-ben a textiliparos Neumann báró alapított. Vendéglátóink megszervezték nekünk, hogy bemehessünk az aradi Városházára, ahol magyar nyelvű idegenvezetéssel néztük meg a gyönyörű épületet. Majd elsétáltunk a Megbékélés Parkba és ott körbejártuk a Szabadság szobrot. Ezt követően a Minorita templomot csodáltuk meg, ahol elmondtunk közösen egy imát. A napot egy közös fagyizással zártuk. Ismét egy jól megszervezett, programdús napot töltöttünk Romániában, tele élményekkel és tapasztalatokkal tértünk haza.